Alçı İşleri - Alçı Dekorasyon

Alçı İşleri – Alçı Dekorasyon

Alçı molekül yapısı kızdırılarak ve öğütülerek taş halden toz hale dönüştürülen bir yapı malzemesidir. İlk etapta suyu uçurulan malzeme yeniden suyla karıştırıldığında tekrar katılaşma özelliğine sahiptir. Çok uzun zamandır tıp dahil çeşitli alanlarda kullanılmaya devam etse de en fazla tercih edildiği sektör yapı inşaattır.

Yapı inşaat alanında alçı malzemesi kullanılarak pek çok uygulama yapılabilmekte, özellikle dekorasyonların ana malzemelerinden birisi olarak öne çıkmaktadır. Taştan toza, tozdan yeniden katı hale dönüşen malzemeyle yapıların dış yüzeylerinde çeşitli görüntüler elde edilebilmektedir. İç kısımlarda da tavanlarda, duvarlarda çeşitli kullanım alanlarının, süslemelerin yapılmasında tercih edilmektedir. Üstelik alçı işeri ile yapılan alanlar boyanabilmekte, bu yönüyle de birbirinden çok farklı tasarımlar ortaya çıkarılabilmektedir.

Alçı Dekorasyon İşlerinin Avantajları

Tavanlarda ve duvarlarda eşsiz uygulamaların yapılabildiği alçı dekorasyon çalışmaları pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu avantajlardan bazılarını şöyle sırlayabiliriz:

  • Alçı son derece çevre dostu bir malzemedir. Bu nedenle herhangi bir kirlilik oluşturması söz konusu değildir.
  • Alçı oldukça sağlam bir malzemedir ve uygulamalarda çatlak oluşumuna fırsat vermemektedir.
  • Toz halinde, uygulamaya hazır olarak bulunur. Bu sayede ekstra bir masrafa gerek kalmaz.
  • İşlemesi kolay olduğu için kullanılacağı alana göre ayarlaması kolayca yapılabilir.
  • Alçı yanmaz özelliktedir. Bu sayede yangın gibi durumlarda ısıyı hafifletme özelliği vardır.
  • Benzer malzemelere kıyasla son derece hafiftir. Bu da inşaat sahalarında daha az maliyet oluşturmasına vesile olur.
  • İnsan sağlığını tehdit edecek kanserojen madde ya da bakteri barındırmaz.
  • Üzerinde çalışması oldukça kolay olduğu için dekorasyon konusunda estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • Yalıtım özeliği sayesinde ortamdaki ses geçirgenliğini azaltır.

Tam Profesyonel Alçı Dekorasyon İşleri

Alçı işleri ile bütün bu faydaları yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Ancak alçı işlerinde en önemli hususlardan birisi uygulamayı yapacak kişi ya da kişilerin uzmanlığıdır. Kişiler işlerinde ne kadar iyi iseler ortaya çıkaracakları projelerin kaliteleri ve estetikleri o derece yüksek olur.

Uygulamayı yapacak kişilerin usta çırak ilişkisi içinde yetişmeleri büyük önem taşır. Yetenek de eklendiğinde ortaya benzersiz uygulamalar çıkarılabilir. Eğer yapılarınızda uygulanacak dekorasyon işlerinde uzman bir firma ile iş birliği yaparsanız alacağınız sonuçlar o kadar iyi olacak, tadilat süreçleri en kısa sürede tamamlanacak ve her şey istediğiniz gibi olacaktır.

Firma olarak alçı dekorasyon işlerinde yılların deneyimine sahibiz. Bugüne kadar yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamaya başardığımız gibi bundan sonra da aynı çizgiyi sürdürmeyi amaçlıyoruz. Alçı ile yapılabilecek her türlü uygulamayı rahatlıkla yapabiliyor, yaşam alanlarınızı tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun hale dönüştürüyoruz.

Alçıpan, alçı sıva, gergi tavan, asma tavan, ışık bandı, kartonpiyer, stropiyer ve diğer bütün alçı işleriniz için yardım talep edebilirsiniz. Projelerimize başlamadan önce isteklerinize göre uygulama planı hazırlıyor, profesyonel ekibimizle seri şekilde çalışarak en kısa sürede hayallerinizdeki dekorasyonları hayata geçiriyoruz.

Afyon Alçı-Asma Tava Hizmetleri

Size özel çözümler ve uygun fiyatlı tekliflerimiz için hemen arayın