Dış Cephe Boyama

Dış Cephe Boyama

Günümüzde konutların iç dizaynı kadar dış dizaynı ve görünümü de dikkat çekmektedir. Dış cephe boyama işlemi de bu nedenle önem arz etmektedir.

Dış cephe boyama belli aşamalar takip edilerek uygulanır;

  • İlk başta boyanın tutması ve renginin değişmemesi için duvar tozu alınır.
  • Dış cephe uygulaması yapılmadan önce astar boyası ile su inceltilir.
  • Rulo ya da fırça ile duvara astarlama yapılır.
  • Dış cephenin her tarafına astarlama yapıldıktan sonra kurumaya bırakılır.
  • Kuruduktan sonra da son kat boyaması yapılır.

Her açıdan zorlu ve dikkat gerektiren bir işlemi eksiksiz ve en iyi şekilde tamamlayarak sizlere teslim etmekteyiz. Amacına uygun olarak bu işlemin tamamlanması için yapılarınıza uygun boya ve renk seçiminin yanı sıra iyi iş çıkaran ustalarımızla sizlerin hizmetindeyiz. Afyon’da yıllardır hizmet veren firmamız dış cephe boyama işlemlerinde müşterilerinin talep ve beklentilerine en ideal şekilde karşılık vermektedir.

Dış Cephe Boyama Neden Yapılır?

Her türlü yapı dekorasyon işlerinde dikkat edilen pek çok husus vardır. Bunların en başında ise ihtiyaçlar gelmektedir. İnsanlar ihtiyaçları doğrultusunda talepte bulunmaktadır. Konutların dayanıklılığı açısından içyapıları kadar dış yapıları da önemlidir. Güneş, nem, yağış ve daha pek çok dış faktöre maruz kalan dış yapıların zorlu şartlara karşı dayanıklı olması tercih edilir.

Dış cephe boyama işlemlerinde dayanıklılığı kadar dikkat edilen bir diğer konu da estetik görünümüdür. Günümüzde gelişen sektörün etkisi ile dış dekorasyonda müşterilere pek çok seçenek sunulmaktadır. Yapılara son dokunuş olarak yapılan boyama işlemlerinde yapıların tamamlayıcı bir parçası olarak estetik ve uyumlu boyalar tercih edilir. Dış cephe boyalarında oldukça farklı seçenekler müşterilere sunulmaktadır. Seçim yapılırken yapılarınızın dış cephesi için en uygun ve dayanıklı olan boyalar seçilmelidir.

Firma olarak müşterilerimizi hizmet verdiğimiz bu alanda geniş yelpazede pek çok seçeneği bir arada sunuyoruz. Sizler için en uygun ve en dayanıklı boyayı seçmenizde uzman ekibimizle yardımcı oluyoruz.

Dış Cephe Boya Çeşitleri

Dış cephe boyaları iklim koşulları ve yapıların malzemesine göre farklı türlerdedir. Dış cephe boya çeşitleri; silikon esaslı dış cephe boyası, akrilik esaslı dış cephe boyası, grenli dış cephe boyası, elastik dış cephe boyasıdır.

  • Silikon esaslı dış cephe boyası su geçirmez özelliktedir. Nem, güneş, tuzlu su vs. dış etkenlere karşı dayanıklıdır.
  • Akrilik esaslı dış cephe boyası kolay sürülür ve dış etkenlere karşı koruyucudur. Suyu ütme gücüne sahip olup örtücülük etkisi yüksektir. Dekoratif amaçlı kullanımlar için son derece idealdir.
  • Grenli dış cephe boyası su bazlıdır ve kendi kendine yıkama özelliğine sahiptir. Yağmur sularının işlemeden akmasını sağlar. Desen uygulamaları için idealdir.
  • Elastik dış cephe boyasının özelliği duvara nefes aldırır. Özellikle çatlaklara karşı dayanıklı bir boyadır.

Afyon Dış Cephe Boyama

Size özel çözümler ve uygun fiyatlı tekliflerimiz için hemen arayın