PVC Tadilatı

PVC Tadilatı

PVC olarak adlandırılan ürünler polivinil klorür kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Toplumda genellikle vinil olarak da adlandırılan bu ürün kullanıma hazır hale gelmesi için bazı uygulamalardan geçer. Ürün, günümüzde çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kullanıma hazır hale getirilmeden önce polimer çeşitli malzemelerle karıştırılır. Karıştırılan bu ürüne yüksek sıcaklık uygulanır. Sıcaklığın uygulanmasının ardından ürüne şekil verilir. Şekil alan ürün artık plastik olarak kullanılmaktadır.

Polivinil klorür, klor atomu taşıyan nadir termoplastik maddelerden biridir. İçerisinde klor olduğu için kolay alev alan bir malzeme değildir. Eğer ürüne çok yüksek sıcaklık uygulanırsa bu durumda ürün şeklini koruyamaz ve bozulur. Yüksek sıcaklık karşısında ürün bozulduğunda ortaya hidroklorik asit çıkar. Günümüzde geniş kullanım alanına sahip olan polivinil klorür bazı durumlarda tamire ve bakıma ihtiyaç duyabilir. Özel ekip tarafından hazırlanarak kullanıma sunulan bu ürün aynı şekilde özel ekip tarafından onarılmalıdır. Eğer ürün bakımında doğru işlemler uygulanmazsa ürünün yapısı tamamen bozulur.

PVC Kullanım Alanı

PVC, maliyetinin düşük olması ve kolay kullanıma sahip olması sayesinde tercih edilmektedir. Geniş kullanım alanına sahip olan ürün zamanla bazı değişimlere uğramıştır. Farklı sektörlerde kullanılan ürün zamanla geliştirilmiş ve günümüzdeki haline ulaştırılmıştır. İlk olarak 1920’li yılların başında bulunmuştur. Fakat insanlar polivinil klorürle 1930’lu yıllardan sonra tanışmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında kullanımı artan bu ürün zamanla daha geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Paketleme ve ambalaj sektöründe kullanılmaya başlanan bu ürünün genel olarak kullanım alanları:

    • Elektrik ve elektronik malzeme yapımı
    • Otomotiv sektörü
    • İnşaat sektörü
    • Sağlık sektörü
    • Hobi ve eğlence sektörü

Polivinil klorür farklı alanlarda kullanılan bir üründür. Farklı malzemelerle harmanlanıp farklı özelliklerde kullanıma hazır hale getirilebilir. Farklı ürünlerin paketlenmesinde ve ambalajlanmasında kullanılan ürün aynı zamanda kapı ve pencere imalatında da kullanılmaktadır. Günümüzde ev, işyeri, okul, bina gibi farklı alanların kapı ve pencerelerinde PVC kullanılmaktadır. Kullanılan ürün sayesinde farklı tasarımlarda kapı modelleri, pencere modelleri yapılmaktadır. Kaliteli, kullanışlı ve uygun fiyatlı ürünler firmamız tarafından kullanıma sunulmaktadır.

PVC Tadilatı Nasıl Yapılır?

Geniş kullanım alanına sahip olan PVC farklı nedenlere bağlı olarak tadilata ihtiyaç duyabilir. Özel koşullarda tasarlanarak üretilen polivinil klorür kapı ve pencereler bir süre sonra bakıma ihtiyaç duyar. Malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun her malzemenin belirli bir kullanım ömrü vardır. Kullanıcı hataları, hava koşulları, çeşitli kazalar nedeniyle ürünler zarar görebilir. Kapı ve pencerelerin zarar görmesi ciddi sorun oluşturmaktadır.

Maddi ve manevi kaybın yaşanmaması adına kapı ve pencerelerin onarılması gerekir. Firmamızda tecrübe sahibi ekip hizmet vermektedir. Kapı ve pencereler için gerekli incelemeler yapılır. İnceleme sonrasında kapı veya pencerenin sorunu tespit edilir. Bu sorunun çözülmesi için gerekli tadilat çalışmalarının planı oluşturulur. Tadilat çalışmaları genellikle kısa sürede tamamlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda parça değişimi yapılabilir. Firmamız Afyon Yapı Dekorasyon Tadilat, kullandığınız polivinil klorür ürünlerin tüm tamirini, bakımını ve onarımını kısa sürede yapmaktadır.

Afyon Alçı-Asma Tava Hizmetleri

Size özel çözümler ve uygun fiyatlı tekliflerimiz için hemen arayın