Tavan - Alçı Tavan - Asma Tavan - Gergi Tavan

Tavan – Alçı Tavan – Asma Tavan – Gergi Tavan

Tavanlar bütün yapılarda en önemli alanlardan birisidir. Yapıların dekorasyonunda da oldukça önemli bir yere sahip olan tavanlar için geçmişte yapılabilecekler sınırlıydı. Fakat günümüz yapı teknolojilerinde ortaya çıkan yenilikler estetik, kullanışlı ve uzun ömürlü tavan sistemlerinin yapılabilmesine imkan vermektedir.

Afyonkarahisar genelinde uzun yılardır profesyonel hizmet veren firmamız evlerinizin, işyerlerinizin ve diğer alanların tavanlarını dilediğiniz gibi şekillendirmekte, istediğiniz hemen her uygulamayı tavanlarınızla buluşturmaktadır. Bizler dinamik yapımızla sürekli kendimizi geliştiriyor, tavan sistemleri konusunda ortaya çıkan her yeniliği yakından takip ediyor, Afyon’da ilk uygulayıcılarından birisi olmayı başarıyoruz. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle her defasında beklentilerin üzerinde sonuçlara imza atıyoruz.

En Çok Tercih Edilen Tavan Sistemleri

Afyonkarahisar tavan sistemleri alanında yaptığımız uygulamalar oldukça fazladır. Bunların her birisinin kullanım özellikleri, materyalleri, avantajları, dezavantajları farklılık gösterebilmekte, alternatifin fazla olması herkesin kendine uygun bir tavan sistemi bulabilmesini sağlamaktadır. Sektörde en çok tercih edilen ve firmamızca da uygulanan başlıca tavan sistemleri şunlardır:

    • Alçı tavan: Büyük yüzeyli ve pürüzsüz tavanlarda yalın, hoş bir görünüm elde etmenin en iyi yollarından birisidir. Mimari tasarımlarda yoğun olarak tercih edilen alçı tavan sistemleri hoş görünümleriyle hemen her çeşit iç mekanda kullanılabilmektedir.

Alçı tavanlar tavanlarda tesisatları gizleyerek dekoratif ortamlar oluşturmayı sağlar. Tesisatlara müdahale edileceğinde de kolaylık sunar. Son derece hafiftirler. Bu sayede binaların taşıyıcı iskeletlerine yükleri azdır. Bina hareketlerine uygun olmaları nedeniyle depreme dayanıklı binalar için de uygundur. Sistem, yangın, ses, ısı yalıtım performansı sergileyebilir. Delikli ya da deliksiz alçı tavan versiyonları arasında seçim yapılabilmektedir.

    • Asma tavan: Dekoratif bir görünüm ortaya çıkaran asma tavan sistemleri ses ve ısı yalıtım sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Sistem taşıyıcı sistem, taş yünü, metal gibi çeşitli kaplamalardan meydana gelmektedir.

Tavanlarda kötü bir görüntü varsa ya da estetik görünmeyen şeyler bulunuyor ve bunlar engellenmek isteniyorsa asma tavanlar beklentileri rahatlıkla karşılamaktadır. Mesela tavanınızda düşük döşeme bulunabilir. Tesisat boruları yer alabilir. Bütün bunlar kötü görüntüye sebebiyet verir ve asma tavanlarla kötü görüntüler gizlendiği gibi çok daha estetik tavanlar ortaya çıkarılabilir.

    • Gergi tavan: Barisol adı da verilen gergi tavan sistemleri günümüzde yaratıcılığın sınırlarını zorlayan uygulamalardır. Polimerden üretilen malzemelerle tavan kaplanır ve estetik bir görünüm ortaya çıkar. Diğer tavan sistemlerine nazaran tavana en yakın uygulanabilen tavan çeşitleridir. Taşıyıcı arasına asılan form, bağımsız olarak istendiği zaman yenilenip değiştirilebilir.

Her Mekana Özel Tavan Sistemleri Yapımı

Alçı tavan, asma tavan, gergi tavan ve diğer tavan sistemlerinde proje mekanın özelliklerine göre uyarlanabilir. Her uygulama ışıklandırma sistemleri gibi modern donanımlarla mekanların çok daha şık, modern ve kimlik sahibi haline gelmelerini sağlar. Uzman kadromuz tercihlerinize göre her ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilir.

fotogaleri72392491

Afyon Alçı-Asma Tava Hizmetleri

Size özel çözümler ve uygun fiyatlı tekliflerimiz için hemen arayın