Zemin Döşeme – Laminat Parke Lambri

Zemin Döşeme – Laminat Parke Lambri

Evlerde, işyerlerinde ve diğer bütün yaşam alanlarında en önemli yerlerden birisi zeminlerdir. Zeminler uzun yıllardır pek çok malzeme ile kaplansa da son dönemde en çok öne çıkanlar laminat parkeler olmaktadır. Üstelik laminat parke lambri uygulamaları hemen her yerde görülmeye başlanmış, estetiği, kullanım kolaylığı ve kalitesi ile kullanıcıların ilgi odağı haline gelmiştir.

Laminat parkeler kolay temizlenebilir olmaları, eskimeyen dokuları, pratiklikleri gibi nedenlerle ev sahiplerinin tercihi olmakta, kaliteli ürün seçilir ve doğru işçilikle uygulanırsa muazzam sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Firmamız Afyonkarahisar genelinde zemin döşeme hizmetleri ve laminat parke döşeme hizmetleri vermekte, her defasında kusursuz sonuçlara imza atmaktadır.

Zemin Döşemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin döşeme işlemlerinin her aşaması ayrı hassasiyet gerektirmekte, bunların her birisi sonuca etki etmektedir. Bu açıdan ilk olarak parke seçimi doğru yapılmalı, parkenin malzemesi, uzunluğu, rengi gibi kıstaslara müşterilerimizle birlikte karar verilmelidir.

Ardından parkelerin döşeneceği alan hesap edilmeli, alana göre parke adedi ve uzunluğu seçilmelidir. Parke adedi ve uzunluğu doğru seçilirse döşemeler daha muntazam olur ve daha kolay gerçekleştirilir. Günümüzde özellikle parke çeşitleri oldukça artmıştır ve herkese hitap eden seçenekler bulunmaktadır.

Parke döşemenin muntazamlığı açısından şap zeminde çeşitli hususlara dikkat edilmelidir. Şap son derece sıkı dökülmeli, yeterince dinlendirilmiş ve tamamen kurumuş olmalıdır. Şapta hiçbir çatlak bulunmamalı, üzerinde aşın seviye farkı bulunmamalıdır. Temiz ve pürüzsüz olmalı, nehir kumu kullanılmalıdır.

Zemin döşeme sırasında şu hususlara dikkat edilmelidir:

    • Parke uygulanacak alanın ısı sıcaklığı mutlaka 15 derecenin üzerinde olmalıdır.
    • Parkeler poliüretan ya da sotvent esaslı tutkallarla uygulanmalı, su bazlı tutkallardan uzak durulmalıdır.
    • Tarakla birer metrekare mesafeyle alan çekilmeli ve döşeme zaman kaybetmeden yapılmalıdır. Parke döşeme sırasında bölüm bölüm ilerlenmelidir. Her yarım metrede sünger ıslatılmalı, sıkılmalı ve yüzey nemlendirilerek silinmelidir.
    • Uygulama sonrasında parke üzeri ince bir talaş tabakasıyla kaplanmalıdır. Bu sayede kuru talaş nemi emecek, tutkalın nemini alacak ve parkeler daha iyi yapışacaktır.
    • Döşeme işleminden sonraki ilk on gün içinde cila işlemi yapılmalıdır. Son kat ciladan sonra dört gün parke kullanılmamalıdır.

Profesyonel Zemin Döşeme Firması

Her ne kadar zemin döşeme kolay gibi görünen bir işlem olsa da her aşamada dikkatli davranılmalıdır. Parkeler mutlaka döşeneceği zaman ambalajından çıkarılmalı, ışığın geliş yönü döşeme yönü olmalı, duvar ile malzeme arasında koruyucu kamaya yer verilmelidir. Taşan tutkal temiz bir bezle silinmeli, kamaların yerine süpürgelikler döşenerek laminat parke döşemeleri sonlandırılmalıdır.

Firmamız zemin döşeme sürecini büyük bir hassasiyetle yürütmekte, ilk olarak uygulama planı hazırlanmaktadır. Ardından profesyonel ekibimiz hızlıca döşemeyi yapmaktadır. Amacımız her zaman koşulsuz müşteri memnuniyeti ile yolumuza devam etmektedir ve bunun için her zaman istekleriniz doğrultusunda en kaliteli işlemleri en uygun fiyatlarla gerçekleştiririz.

Afyon Zemin Döşeme Hizmetleri

Size özel çözümler ve uygun fiyatlı tekliflerimiz için hemen arayın